Tirincë është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Trinë.

Tirincë
Trinë
Fshat
Vendndodhja
Tirincë is located in Kosova
Tirincë
Tirincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 577 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 14″ Veri

21° 31′ 53″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto