Izvori (Artanë)

fshat në Kosovë

Izvor është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë.

Izvor
Fshat
Vendndodhja
Izvor is located in Kosova
Izvor
Izvor
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 774 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 19″ Veri

21° 22′ 31″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto