Dragancë është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë.

Dragancë
Fshat
Vendndodhja
Dragancë is located in Kosova
Dragancë
Dragancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 35″ Veri

21° 28′ 22″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto