Manishinca

fshat në Kosovë

Manishincë është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë.

Manishincë
Fshat
Vendndodhja
Manishincë is located in Kosova
Manishincë
Manishincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 889 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 6″ Veri

21° 24′ 37″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto