Prekoc është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë.

Prekoc
Fshat
Vendndodhja
Prekoc is located in Kosova
Prekoc
Prekoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 830 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 0″ Veri

21° 23′ 60″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto