Bushincë është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bushat.

Bushincë
Bushat
Fshat
Vendndodhja
Bushincë is located in Kosova
Bushincë
Bushincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 30″ Veri

21° 30′ 25″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto