Llabjani (Artanë)

fshat ne Kosove

Llabjan është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Labian.

Llabjan
Labian
Fshat
Vendndodhja
Llabjan is located in Kosova
Llabjan
Llabjan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 22″ Veri

20° 23′ 39″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto