Jasenoviku

fshat në Kosovë

Jasenovik është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë.

Jasenovik
Fshat
Vendndodhja
Jasenovik is located in Kosova
Jasenovik
Jasenovik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 6″ Veri

21° 27′ 35″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto