Tërniqeci

fshat në Kosovë

Tërniqec është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Urniçec.

Tërniqec
Urniçec
Fshat
Vendndodhja
Tërniqec is located in Kosova
Tërniqec
Tërniqec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 800 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 7″ Veri

21° 25′ 34″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto