Mazgovë është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Muzgovë.

Mazgovë
Muzgovë
Fshat
Vendndodhja
Mazgovë is located in Kosova
Mazgovë
Mazgovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 35″ Veri

21° 30′ 6″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto