Zebincë është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë.

Zebincë
Fshat
Vendndodhja
Zebincë is located in Kosova
Zebincë
Zebincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 884 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 38″ Veri

21° 24′ 37″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto