Strazha (Artanë)

fshat ne Kosove

Strazhë është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë.

Strazhë
Fshat
Vendndodhja
Strazhë is located in Kosova
Strazhë
Strazhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 38″ Veri

21° 26′ 3″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto