Kosaç është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrezanë.

Kosaç
Rrezanë
Fshat
Vendndodhja
Kosaç is located in Kosova
Kosaç
Kosaç
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 530 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 10″ Veri

21° 30′ 4″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto