Miganoc është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë.

Miganoc
Fshat
Vendndodhja
Miganoc is located in Kosova
Miganoc
Miganoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 575 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 15″ Veri

21° 31′ 56″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto