Kllobukari

fshat në Kosovë

Kllobukar është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shpatar.

Kllobukar
Shpatar
Fshat
Vendndodhja
Kllobukar is located in Kosova
Kllobukar
Kllobukar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 46″ Veri

21° 28′ 20″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto