Dobrosheci

fshat në Kosovë

Koordinatat: 42°39′V 20°57′L / 42.65°V 20.95°L / 42.65; 20.95

Dobroshec është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dritan.

Dobroshec
Dritan
Fshat
Vendndodhja
Dobroshec is located in Kosova
Dobroshec
Dobroshec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 4″ Veri

20° 56′ 15″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto