Rogaçica

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Rogana)

Rogaçicë është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Roganë.

Rogaçicë
Roganë
Fshat

Gjeografia

Redakto

Ky fshat shtrihet rreth 8-9 km në lindje të Kamenicës.

Demografia

Redakto

Këtu nga familjet muhaxhire u përqendruan këto vëllazëri: Rrapët, Huruglicët dhe Lipovicët.[1]

Referime

Redakto
  1. ^ Uka, Sabit. Dëbimi. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme

Redakto