Stampa:Infobox KS vendbanim Cërnicë është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qarrisht.

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto