Pidiq është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Pidik.

Pidiq
Pidik
Fshat
Vendndodhja
Pidiq is located in Kosova
Pidiq
Pidiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 50″ Veri

21° 31′ 35″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto