Demiraj (Gjilan)

fshat në Kosovë

Demiraj është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë.

Demiraj
Fshat
Vendndodhja
Demiraj is located in Kosova
Demiraj
Demiraj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 15″ Veri

21° 30′ 45″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto