Gumnisht është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lamisht.

Gumnisht
Lamisht
Fshat
Vendndodhja
Gumnisht is located in Kosova
Gumnisht
Gumnisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 612 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 41″ Veri

21° 22′ 38″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto