Kishnapola

fshat në Kosovë

Kishnapolë është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shpal.

Kishnapolë
Shpal
Fshat
Vendndodhja
Kishnapolë is located in Kosova
Kishnapolë
Kishnapolë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 60000
Prefiksi -
Targa 06
Koordinatat 42° 27′ 42″ Veri

21° 18′ 6″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto