Selishti (Gjilan)

fshat në Kosovë

Selisht është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Trollisht.

Selisht
Trollisht
Fshat
Vendndodhja
Selisht is located in Kosova
Selisht
Selisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 607 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 25″ Veri

21° 29′ 34″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto