Zajçeci

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Zajqec)

Zajçec është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qafëmal.

Zajçec
Qafëmal
Fshat

Gjeografia

Redakto

Fshati kufizohet me fshatrat Tugjeci, Sfirca, Hajkobilla dhe Vrapcakomunën e Medvegjës.

Lidhje të jashtme

Redakto