Vrapcë (serbisht: Врапце/Vrapce) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Vrapcë
Врапце
Fshat
Vendndodhja
Vrapcë is located in Serbia
Vrapcë
Vrapcë

Koordinatat: 42°44′56″V 21°32′39″L / 42.74889°V 21.54417°L / 42.74889; 21.54417

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Jabllanicë
Qarku Jabllanicë
Komuna Medvegjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 886 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 44′ 56″ Veri

21° 32′ 39″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto