Vardenik (serbisht: Варадин/Varadin) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Vardenik
Варадин
Fshat
Vendndodhja
Vardenik is located in Serbia
Vardenik
Vardenik

Koordinatat: 42°50′30″V 21°29′48″L / 42.84167°V 21.49667°L / 42.84167; 21.49667

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Jabllanicë
Qarku Jabllanicë
Komuna Medvegjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 50′ 30″ Veri

21° 29′ 48″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto