Brajshor edhe Brishur (serbisht: Брајшор/Brajšor) është fshat i vogël në komunën e Medvegjës, Serbi.

Brajshor
Брајшор
Fshat
Vendndodhja
Brajshor is located in Serbia
Brajshor
Brajshor

Koordinatat: 42°55′34″V 21°29′55″L / 42.92611°V 21.49861°L / 42.92611; 21.49861

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Jabllanicë
Qarku Jabllanicë
Komuna Medvegjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 601 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 55′ 34″ Veri

21° 29′ 55″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto