Stubllë (serbisht: Стубла/Stubla) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Stubllë
Стубла
Fshat
Vendndodhja
Stubllë is located in Serbia
Stubllë
Stubllë

Koordinatat: 42°53′3″V 21°29′25″L / 42.88417°V 21.49028°L / 42.88417; 21.49028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Jabllanicë
Qarku Jabllanicë
Komuna Medvegjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 636 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Vendasit Stubllak
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 53′ 3″ Veri

21° 29′ 25″ Lindje

DemografiaRedakto

Nga 418 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 119 dhe ne 84 ne vitin 2011.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.

Lidhje të jashtmeRedakto