Çokotini (Medvegjë)

vendbanim

Çokotin (serbisht: Чокотин/Čokotin) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Çokotin
Чокотин
Fshat
Vendndodhja
Çokotin is located in Serbia
Çokotin
Çokotin

Koordinatat: 42°48′50″V 21°29′1″L / 42.81389°V 21.48361°L / 42.81389; 21.48361

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Jabllanicë
Qarku Jabllanicë
Komuna Medvegjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 48′ 50″ Veri

21° 29′ 1″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto