Tullarë (serbisht: Туларе/Tulare) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Tullarë
Fshat

DemografiaRedakto

Nga 460 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 166. Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.

Lidhje të jashtmeRedakto