Gazdara (Medvegjë)

vendbanim

Gazdarë (serbisht: Газдаре/Gazdare) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Gazdarë
Газдаре
Fshat
Vendndodhja
Gazdarë is located in Serbia
Gazdarë
Gazdarë

Koordinatat: 42°53′4″V 21°34′18″L / 42.88444°V 21.57167°L / 42.88444; 21.57167

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Jabllanicë
Qarku Jabllanicë
Komuna Medvegjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 53′ 4″ Veri

21° 34′ 18″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto