Mërkojë edhe Mërkonjë (serbisht: Мркоње/Mrkonje) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Mërkojë
Мркоње
Fshat
Vendndodhja
Mërkojë is located in Serbia
Mërkojë
Mërkojë

Koordinatat: 42°45′57″V 21°29′12″L / 42.76583°V 21.48667°L / 42.76583; 21.48667

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Jabllanicë
Qarku Jabllanicë
Komuna Medvegjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 574 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 45′ 57″ Veri

21° 29′ 12″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto