Petrilë (serbisht: Петриље/Petrilje) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Petrilë
Петриље
Fshat
Vendndodhja
Petrilë is located in Serbia
Petrilë
Petrilë

Koordinatat: 42°47′20″V 21°33′4″L / 42.78889°V 21.55111°L / 42.78889; 21.55111

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Jabllanicë
Qarku Jabllanicë
Komuna Medvegjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 598 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 47′ 20″ Veri

21° 33′ 4″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto