Drencë (serbisht: Дренце/Drence) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Drencë
Дренце
Fshat
Vendndodhja
Drencë is located in Serbia
Drencë
Drencë

Koordinatat: 42°55′56″V 21°30′38″L / 42.93222°V 21.51056°L / 42.93222; 21.51056

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Jabllanicë
Qarku Jabllanicë
Komuna Medvegjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 55′ 56″ Veri

21° 30′ 38″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto