Llapashtica e Poshtme (Medvegjë)

Llapashticë e Poshtme (serbisht: Доња Лапаштица/Donja Lapaštica) është fshat në komunën e Medvegjës, Serbi.

Llapashticë e Poshtme
Доња Лапаштица
Fshat
Vendndodhja
Llapashticë e Poshtme is located in Serbia
Llapashticë e Poshtme
Llapashticë e Poshtme

Koordinatat: 42°51′15″V 21°39′14″L / 42.85417°V 21.65389°L / 42.85417; 21.65389

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Krahina Jabllanicë
Qarku Jabllanicë
Komuna Medvegjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 580 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 51′ 15″ Veri

21° 39′ 14″ Lindje