Cërnica

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Cërrnica)

Cërnicë është një vendbanim në komunën e Gjilanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qarrisht.

Cërnicë
Qarrisht
Fshat
Vendndodhja
Cërnicë is located in Kosova
Cërnicë
Cërnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Gjilan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 545 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 32″ Veri

21° 25′ 11″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto