Bërnjaku (Rahovec)

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Bërnjaça)

Bërnjak është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Berrjakë.

Bërnjak
Berrjakë
Fshat
Vendndodhja
Bërnjak is located in Kosova
Bërnjak
Bërnjak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 59″ Veri

20° 36′ 47″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto