Baçkë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Baçkë
Fshat
Vendndodhja
Baçkë is located in Kosova
Baçkë
Baçkë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Gorë
Lartësia 1364 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 0′ 37″ Veri

20° 40′ 1″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto