Xërxa (Sharr)

fshat në Kosovë

Xërxë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Xërxë
Fshat
Vendndodhja
Xërxë is located in Kosova
Xërxë
Xërxë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Opojë
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 4′ 44″ Veri

20° 41′ 7″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto