Pllajniku

fshat në Kosovë

Pllajnik është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Pllajniku
Fshat
Vendndodhja
Pllajniku is located in Kosova
Pllajniku
Pllajniku
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Opojë
Lartësia 1450 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 4′ 39″ Veri

20° 42′ 22″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto