Lubovishti

fshat në Kosovë

Lubovisht është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Lubovisht
Fshat
Vendndodhja
Lubovisht is located in Kosova
Lubovisht
Lubovisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1314 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 3′ 24″ Veri

20° 39′ 47″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto