Hape menynë kryesore

Zlipotok është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Zlipotok
Fshat
Vendndodhja
Zlipotok is located in Kosova
Zlipotok
Zlipotok
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Gorë
Lartësia 1621 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 41° 58′ 41″ Veri

20° 39′ 36″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto