Dikanca

fshat në Kosovë

Dikancë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Dikancë
Fshat
Vendndodhja
Dikancë is located in Kosova
Dikancë
Dikancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gorë
Lartësia 1338 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 1′ 1″ Veri

20° 39′ 46″ Lindje

Shih edhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto