Kuklibegu

fshat në Kosovë

Kuklibeg është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Kuklibeg
Fshat
Vendndodhja
Kuklibeg is located in Kosova
Kuklibeg
Kuklibeg
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Gorë Opojë
Lartësia 1292 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 6′ 21″ Veri

20° 43′ 23″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto