Hape menynë kryesore

Glloboçica (Sharr)

fshat në Kosovë

Glloboçicë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Glloboçicë
Fshat
noform
Fshati Glloboçicë
Vendndodhja
Glloboçicë is located in Kosova
Glloboçicë
Glloboçicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Gorë
Lartësia 1382 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 0′ 17″ Veri

20° 37′ 37″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto