Radeshë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Radeshë
Fshat
Vendndodhja
Radeshë is located in Kosova
Radeshë
Radeshë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Gorë
Lartësia 1567 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 3′ 12″ Veri

20° 41′ 60″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto