Hape menynë kryesore

Zym është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Zym
Fshat
Vendndodhja
Zym is located in Kosova
Zym
Zym
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Opojë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 6′ 52″ Veri

20° 40′ 1″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto