Hape menynë kryesore

Kukjan është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Kukjan
Fshat
Vendndodhja
Kukjan is located in Kosova
Kukjan
Kukjan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Gorë
Lartësia 1314 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 2′ 58″ Veri

20° 39′ 21″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto