Buçë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë.

Buçë
Fshat
Vendndodhja
Buçë is located in Kosova
Buçë
Buçë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Opojë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 6′ 43″ Veri

20° 38′ 4″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto