Kosavë është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Ulinë.

Kosavë
Ulinë
Fshat
Vendndodhja
Kosavë is located in Kosova
Kosavë
Kosavë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Opojë
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 5′ 23″ Veri

20° 42′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto